İğne İplik Moda > Blog  > GELİN MAKYAJI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

GELİN MAKYAJI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Düğünü yaklaşmakta olan gelin adaylarının en önemsediği konulardan biri de düğün makyajı konusudur. Gelinlerin düğün konseptine göre makyaj yaptırmaları gerektiği konusunda tüm uzmanlar hemfikirler…

Düğün makyajınıza henüz karar veremediyseniz, kafanız karışıksa, aşağıdaki önerilere mutlaka göz atın…

Ünlü makyaj uzmanları, gelin makyajında öncelikle gelinin tarzının ve düğünün konseptinin önemli olduğuna değiniyor. Konsepte yer alan detaylara uygun olarak gelin makyajını şekillendirmenin dışında, cilt analizinin de yapılması gerekir. Çünkü analiz sonucuna göre kullanacak malzemelerin seçilmesi önemlidir…

Uzmanlar, gelin makyajında nemlendiricinin en önemli faktörlerden biri olduğunu söylemektedir. “Gözaltlarına da sadece nem veren bir göz kremi uygulayabilirsiniz. Makyajın tüm gün dayanabilmesi için cilt bazı uygulamayı ihmal etmeyin. Kullanacağınız eyeliner, kalem ve rimel, mutlaka suya dayanıklı olmalı.”

Allık ve ruj konusu da çok önemlidir. Yanakların ön kısmına hafifçe dokundurulan bir pembelik gelini masum ve canlı yaparken, konturün hattını takip ederek uygulanan allık daha sert ve kadınsı bir görünüm sağlayacaktır. Burada gelinin tarzına göre karar verilmelidir. Gelin makyajında baskın ruj renklerinden uzak durulması gerekir. Çünkü baskın renkler masumiyetten uzaklaştıracaktır.

Gelin makyajında gözaltı dahil transparan pudra kullanılması güzel görünüm sağlayacaktır. Kaşları şekillendirirken, şeffaf bir jel kullanılması faydalıdır. Makyözler, ışıltılı ve simli farları tercih edecek yaz gelinlerine bu ürünlerin, dozunda kullanılmasını önermektedir. Fondoten seçerken ilk öncelik kalıcılık olmalıdır.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın