İğne İplik Moda > Blog  > Nesilden Nesile Gelenek: Gelin Bohçası

Nesilden Nesile Gelenek: Gelin Bohçası

Sevgililik dönemi, evlilik teklifi, gelinlik seçimi, söz derken sıra şimdide nişana geldi Evet, bu durumlar sizi tatlı bir telaşa soksa da herkesin yaşaması gereken en güzel durumlardandır. Nişanda yapılması gerekenler konusunda herhangi bir bilginiz yok ise, yolunuz buraya düşmüştür demektir. Nesilden Nesile Bir Gelenek Gelin Bohçası, nişan bohçası konusunda bilgi sahibi olmanız artık çok kolay. İşte Başlıyoruz…

Gelin Nişan Bohçası Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Eğer siz de geleneklere uyan biriyseniz, nişanınızın da geleneğe uygun olmasını istersiniz. Bunun için de nişan bohçası önemli bir rol oynamaktadır. Bohçayı hazırlamanız biraz zor bir iş olsa da oldukça da keyifli bir süreçtir. Peki, bu Nişan bohçası nedir? Nasıl Hazırlanır? 

Öncelikle nişan bohçası hazırlanırken, erkek tarafı kız tarafına, kız tarafı da erkek tarafına bohça hazırlar. Nişan bohçasının asıl amacı, ailelerin birbirine daha yakınlaşması, tanıması ve samimiyet kurmalarını sağlamaktır. Gelelim, damatların gelinler için hazırlamak istediği nişan bohçasına.

Nişan bohçası hazırlarken, ilk yapmanız gereken şey bir liste hazırlamaktır. Özellikle kıyafet, takı, ayakkabı gibi ürünlerde tek başına karar vermeniz biraz zor olabilir. Bundan dolayıdır ki, gelin adaylarıyla birlikte hazırlayacağınız bohça, sizi daha mutlu edecektir. Şimdi gelelim, gelin bohçasında olması gerekenlere…

Gelin Bohçasında Neler Olur?

Erkek tarafı tarafından kız tarafına hazırlanacak bohçaya neler koyacağınıza dair, sizin için bir liste hazırladık. Unutmayınız ki bu liste, aile geleneklerine ve her topluma uygun olan bir listedir. Özellikle bu konuda, aile büyüklerinizden fikir almanızı tavsiye ediyorum.

Gelin Gecelikleri

Öncelikle karar vermeniz gereken şey, geceliğin uzun mu yoksa kısa mı olması gerektiğine karar vermek olmalıdır. Bunun için tabiî ki gecelik zevkini eşine bırakmalısın. Geleneklere göre beyaz alınması doğrudur ama eşin başka renk seviyorsa onu almalısın.

Gelin Terliği

Genellikle tüylü ve gösterişli terlikler olan Gelin Terliklerini seçerek, eşinizin ayaklarını düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

Gelin Makyaj Seti

Elbette ki bir kadının olmazsa olmazı, gelin bohçalarının vazgeçilmesi makyaj malzemeleridir. Eşiniz için makyaj seti alırken elbette onun kullandığı markaları seçmeniz onu daha mutlu edecektir.

Gelin Bornoz Takımı

Gelinler için tasarlanmış olan dantelli ve şık bornoz takımları, nişan bohçaları için sıklıkla tercih edilmektedir. Eşiniz için de böyle bir model sunabilirim. Bu tarz bir bornoz takımı da sizin ve eşinizin oldukça hoşuna gidecektir. Elbette bornoz takımını alırken illaki terliklerini ve baş havlusunu da almanız gerekmektedir. Bornoz takımı kalitesi tamamen sizin bütçenize bağlıdır.

Parfüm seti de nişan bohçasında olması gerekenlerdendir. Eğer sizin de nişan bohçasına alınacaklar konusunda diyeceğiniz var ise yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın