İğne İplik Moda > Blog  > HAZIR GELİNLİKTE DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

HAZIR GELİNLİKTE DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Aradığınız gelinliği bulamadınız mı? Üzülmeyin. Hazır gelinliklerde de birçok değişiklik yaptırmanız mümkün. Straplez bir gelinliği beğendiniz ama askı istiyorsunuz. Hiç problem değil. Çünkü birçok straplez ürüne askı, düşük kol, taşlı sarkık kol veya taşlı spagetti askılar yapılabilir. Ve kumaşı mevcut ise yaka ve sırt dekoltesinde değişiklikler yapılabilir hatta kollar uzayabilir. Gelinliği almadan arzu ettiğiniz değişikliği satış danışmanına sormanızı öneririz. Bazı değişikliler için ekstra ücret sizden istenebilir. Gelinliğinizi beğendiniz ama biraz daha ışıltı istiyorsunuz. O zaman da gelinliğinizin sadece üst bedenini veya tüm gelinliği uzman işlemeciler tarafından arzu ettiğiniz gibi boncuklar, payetler, inciler ve/veya kristallerle işletebilirsiniz. İşlemenin yapılacağı yere, yoğunluğuna ve kullanılan malzemeye göre işleme ücretleri değişmektedir.

Beğendiğiniz gelinliğin yaka veya sırt dekoltesini eğer isterseniz modeli kesinlikle bozulmayacak şekilde açılması mümkündür. Ama arzu ettiğiniz değişiklikleri satın almadan satış danışmanından teyidini almanızı öneririz. Çünkü gelinlik modeline göre yapılabilecek değişiklikler değişebilir ve bazı değişiklikler ücrete tabi olabilir. Bazı gelinlikler fermuarlı, bazı gelinlikler ise country(ip) bağlamalıdır. Gelinliğinizin modeli eğer uygunsa, fermuarı veya country bağlamayı değiştirmek mümkündür. Arzuya göre süs düğmeler dikilebilir ve bunların gelinliğinize uygun olması için özel baskı düğmeler veya inci düğmeler kullanılabilir. Son dönemde özellikle gelinliklerin üst bedenleri transparan yani astarsız olabilmektedir Önde veya arkada transparan pencereler, göğüs dekolteleri bulunabilir. Gelinler eğer gelinliklerinin daha kapalı olmasını istiyorlarsa, bedenler astarlanabilir, dekolteler uygun meteryallerle kapatılabilmektedir. Kapatılması istenen yerler satış danışmanlarına söylenmeli ve bu konuda teyit alınmalıdır. Dekoltesi güzel olan gelinler arzu ettikleri takdirde düz yakaları kalp yaka şeklinde açtırabilirler. Uzun kollu gelinliklerin kolları turvakar, kısa veya kolsuz da yapılabilir. Bazı gelinliklerin üst bedenleri daha uzun olabilmektedir. Bu model gelinlikler eğer istenirse beden boyundan kısaltılabiliyor. Fakat burada önemli olan gelinliğin etek boyunun yeterli uzunlukta olmasıdır. Satış danışmanınızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bu tarz işlemler için ekstra ücret alınabilir. Gelinliğin yine daha ışıltılı olması için gelinliğin eteğine bir kat simli tül koymak mümkündür. Simli tül gelinliğinizi ışıl ışıl bir görünüme sokacaktır. Bu tarz işlemler için sizden ekstra ücret istenebilir.

Gelinliğinizin alt eteklerinde bulunan aplikler arzu edilirse fazlalaştırılabilir. Veya tam tersi azaltılabilir. Veya etek uçlarına dantel ilaveleri yapılabilir. Dantel eklemeleri ekstra ücrete tabidir. Satış danışmanınızdan, gelinliğinizde bu değişikliğin olup olmayacağını öğrenebilirsiniz. Bazı gelinler kısa gelinlik isteyebiliyorlar ve ne yazık ki hazır kısa gelinlik seçeneği çok fazla değil. Böyle bir durumda beğendiği gelinliği arzu ettiği boya kısaltılması mümkündür. Gelinlik kuyrukları 1:60-2:00m arasında değişmektedir. Bazı gelinlikler daha kısa kuyruklu, bazı gelinlikler de daha uzun kuyruklu olabilmektedir. Eğer isterseniz gelinliğinizin kuyruğunu istediğiniz uzunlukta sipariş edebilirsiniz. Satın alırken satış danışmanına istediğiniz uzunluğu belirtmeniz ve siparişinizi o şekilde oluşturmanız gerekir. Yoksa sonradan kuyruk kısaltmak mümkünken, kuyruk uzatmak mümkün değildir. Kuyruk uzatmaları ekstra ücrete tabidir. Bazı gelinler uzun kuyruklu gelinlik istemekle birlikte uzun kuyruğun kendilerini düğün günü rahatsız edeceğinden korkmaktadırlar. Uzun kuyruklar terzilerin prova sırasında gelinliğin arka ortasına yerleştirdikleri britler sayesinde toplanması mümkündür. Böylece düğün salonuna girişte kuyruğunuz uzun olup, sonrasında bir arkadaşınızdan kuyruğu toplamasını isteyebilirsiniz. Bazı gelinler kabarık ve balık gelinlik arasında karar vermekte zorlanabilmektedirler. Böyle durumlar balık gelinliklerin bellerine gelinliğin kumaşına uygun takıp çıkarabileceği kuyruklu etekler dikebiliyoruz. Satış danışmanınıza eğer böyle bir tercihiniz varsa söylemenizi öneririz. Böylece eğer takıp çıkarmalı gelinlik modelleri mağazamızda varsa bunları size gösterebilir veya sonradan yapılabilecek modeller hakkında bilgi verebilir. Takıp çıkarma etekler için ekstra ücret alınabilir. Birçok gelinlik modeli tesettür olarak da hazırlanmaktadır. Kapalı gelinlerin beğendikleri gelinlik modellerinin tesettür modeli olup olmadığını satış danışmanına sormasını öneririz. Tesettür modellerde fiyat farkı olabilmektedir.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın