İğne İplik Moda > Blog  > Evden Gelin Alma Merasimi

Evden Gelin Alma Merasimi

Evlilik teklifi, kız isteme, düğün hazırlıkları, kina gecesi, davetiyeler. İşte tüm bu tatlı telaşın sonunda bir gelinin hafizasına yer edecek, hüzünlü ama bir o kadar heyecan verici zaman gelmiştir. Gelinin damat ve ailesi tarafından evden alındığı dakikalardır.

Baba evine yepyeni bir yolculuğa çıkmak üzere veda edilir. Düğün demek, yeni bir hayat demektir. Bu hayatın ilk adımı bir gelinin baba evinden çıkmasıyla başlar. Bunu iliklere kadar hissedeceğin eve veda edilen hüzünlü dakikalardır.

Gelin alma adetleri gelecekte de ailenin ve gençlerin vefasız olmayacağını simgeler. Gelin alma yörelere göre değişir. Genelde davul zurna ile oğlan evi arkadaşları ve akrabalarla toplu bir şekilde gelin alma yapılır. Gelini evden alıp, kuföre bırakılır. Gelin alımında hüzünlü de olsa tatlı bir telaşı vardır.

Merve Boluğur evden gelin almasında çok şık bir abiye giydi

Son senelerde gelinler gelin alma seremonisi için de ayrı olarak sade, rahat ve şık bir tarzda gelinin rengi olan beyaz tonlarında abiye kıyafet giymektedir. Gelinlik alışverişi sırasında alınan bu gelin alma kıyafetiyle fotoğraflar daha şık ve anlamlı hale bürünmektedir.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın