İğne İplik Moda > Blog  > Gelinlerin En Sevdiği: Gelin Hamamı

Gelinlerin En Sevdiği: Gelin Hamamı

Osmanlı Döneminden; bugünümüze kadar gelen “Gelin Hamamı” pek çok gelin adayı da sıklıkla tercih ediyor.

Son zamanlarda farklı konseptlerle yapılan hamam eğlencesi hem sizin için hem de davetliler için unutulmaz anlar yaşatıyorlar. Kuşaktan kuşağa geçen bu geleneği yaşatmak ve dostlarınızla harika bir gün geçirmek isterseniz gelin hamamı önerimizi düşünebilirsiniz.

Gelin hamamı geleceğiyle düğün öncesi arkadaşlarınızla stres atma fırsatı bulabilirsiniz

Düğün öncesi biraz stresli atıp arkadaşlarınızla eğlenme düşünceniz varsa; fakat aynı zamanda da gelin hamamı düşünüyorsanız, bu iki eğlenceyi birleştirebilirsiniz. Bu iki eğlenceye de hemen hemen aynı kişiler çağrılacağı için; davetli listesinde de çok sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Bu özel güne hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlanacağı en güzel yer hamam olsa gerek. Hamam ayarlarken, içerde, manikür, pedikür, masaj, kese, saç bakımı, sauna, tuz odası, jakuzi ve buhar odası gibi hizmetlerin olduğundan emin olursanız hem siz hem de misafirleriniz için unutulmaz bir gün olacaktır.

Hamamımız aynı zamanda bekarlığa veda da olduğu için tabi ki müziksiz olmamalı. Güzel bir çalgı ekibi ayarlayıp, sevdiklerinizle doyasıya eğlenebilirsiniz. Gelin hamamı eğlencenizi unutulmaz yapmak için; Gelen misafirlerinize içinde kese, tarak ve sabun bulunan günün anlamına uygun küçük hediyeler verebilirsiniz. Bu hediyeler misafirlerinizi çok mutlu edecektir.

Gelin hamamında davetlilerinize anı olarak ta kalabilecek hediyeler ayarlamanız gerekebilir

Bütün bunları hazırlarken misafirlerimize ikram edeceğimiz yemeğimizi de unutmamız lazım. Motivasyonumuzun düşmesi açısından lezzetli yemekleri de eğlencemize dahil etmeliyiz. Normal bir hamamla gelin hamamı konsepti birbirinden farklı olmalıdır. Bu konuda bir organizasyon şirketinden veya orda ki yetkililerden fikir alabilir; değişik süslemeler yapabilirsiniz.

Gelin hamamı düğün öncesi eğlenceli ve keyifli bir aktivite olacaktır

Bu özel günün bir başka geleneği ise kayınvalidenizin size gelin bohçası vermesidir. Damadın Annesi tarafından hazırlanan gelin bohçasında; tarak, peştamal, kese, sabun, havlu ve hamam tası bulunur. Bazı yörelerde bu bohçaya ilave olarak ziynet eşyası da konulabilir. Bütün bunlar kendinizi daha mutlu ve daha özel hissetmenizi sağlayacaktır

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın