İğne İplik Moda > Blog  > Değişik Kına Gecesi Fikirleri

Değişik Kına Gecesi Fikirleri

Çok eski geleneklerimizden olan kına geceleri günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Bu gelenek diğer ülkelerde kına geceleri birçok değişime uğrasa da kendi ülkemizde hala eskisi gibi bağlılığını koruyor. Sosyal medyanın daha aktif olmasıyla çiftler birbirlerinden daha çok etkileniyor. Peki kına gecesini nerede ve nasıl yapmayı planlıyorsunuz? Daha karar veremediyseniz sizin için bu konuyu beraber gözden geçirelim.

Kına gecesi eğlencesi

Evde Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecenizi evde yapmayı planlıyorsanız davet edeceğiniz kişi sayısına çok dikkat etmelisiniz. Çok kalabalık olduğunda rahatsız bir ortam olacaktır. Süslemeye gelince kına çerçevesi, konuşma balonu, darısı başıma listesi, kına mumu, kapı süsleri fikirlerini internetten sipariş olarak ta alabilirsiniz. Misafir hediyelerine gelince artık düğün gecelerindeki gibi kına gecelerinde de küçük akılda kalıcı hediyeler hazırlanabiliyor. Minik bir çerçeve, kokulu taş ve minik objeler hazırlayabilirsiniz.

kına çerçevesi

Kına tacı

Son trendler arasında bulunan kına taçlarını gelen misafirlerinize de ya da kendi nedimelerinize hediye edebilirsiniz. Bu taçları kendiniz yapabilir veya yine sipariş verebilirsiniz.

Kına kesesi

Kına kesesi

Keseyi birçok malzemeden yapabilirsiniz, fakat en çok tercih edilen malzeme estetik duruşu ve süslemesi daha pratik olduğu için tüldür. Kendi adınızı yazdırabilir veya gelin damat objesi yaptırıp gelen konuklarınıza hediye edebilirsiniz.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.