İğne İplik Moda > Blog  > Damatlığı Kim Alır: Tarafını Seç

Damatlığı Kim Alır: Tarafını Seç

Söz ve nişanın arkasından kız evi, ailecek damadın evine ziyarette bulunur. Artık ön planda olma sırası kız evindedir. Sözdekine benzer olarak gümüş bir kase de damat evine tatlı götürülür, tatlı yenir. Geline gelen hediyelerin bir karşılığı olarak da damada da bazı hediyelerin verilmesi adettendir. Bunlar arasında parfüm, tıraş takımı, iç çamaşırı, bornoz, terlik…

damatlığı kim alır

Bu esnada elbette gelinin ailesi damada, damadın ailesi ise geline bazı hediyeler alır. Her iki taraf için de aileye katılacak olan yeni bireye, sevgilerini ve ilgilerini göstermek zor olmaktadır. Bunun için çabalamaktadırlar. Bu durumdan en karlı çıkanlar ise gelin ile damat olacaktır. Kız tarafı damada, Damatlık, saat, kol düğmesi gibi aksesuarlar hediye etmektedir. Erkek tarafı da, geline, gelinliğin yanı sıra, düğün günü ya da özel günlerde çeşitli hediyeler alırlar.

damatlık modellerinde tercihler en çok klasikten yana

Asıl konumuz bugün, Damatlığı Kim Alır? Konusuydu. Elbette ki gelinlik nasıl damat tarafı tarafından alınıyorsa, damatlık ta gelin tarafınca almalıdır. Bu alışkanlığın en iyi yanı, alışveriş esnasında iki tarafın birbiriyle samimi ilişkiler kurmasıdır. Çiftlerin ve ailelerin birbirini daha yakından tanıma fırsatı bulabilmektedir. Düğün hazırlıkları esnasında aileler arasında bazı gerginlikler çıkabilir. Böylece hassas dönemlerde birbirinizi iyi idare edebilmeli, sinirleriniz bozulduğu zaman ise, alışverişe kısa bir ara vermeyi deneyebilirsiniz. Ben şunu isterim ben bunu isterim demek yerine ikinizin ortak karar verdiği şeyleri almak daha iyidir.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın