İğne İplik Moda > Blog  > Başlangıç: Söz ve Nişan Hazırlıkları

Başlangıç: Söz ve Nişan Hazırlıkları

Evlilik teklifinin hemen arkasından aileler tanıştı ve şimdi sırada söz ve nişan hazırlıkları var. Bu heyecanlı süreçte neler yapıldığını, nasıl yapıldığını merak edebilirsiniz. Bundan dolayı size yardımcı olabilmek için bir yazı hazırladım. Bu yazıdan sonra artık siz de söz veya nişan için neler yapmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım.

Şimdilerde pek çok çift, söz ve nişanı bir arada yapmayı tercih etmektedir. Fakat sen ayrı ayrı yapılması taraftarıysan bunun için her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmeniz gerekir. Öncelikle söz ya da nişan için gelin ve damat ortak hareket etmelidir. Bundan ötürü yazı ikinizi de ilgilendirmektedir.

Söz Hazırlıkları İçin Yapılması Gerekenler

Söz esnası denilince ilk akla gelen kız isteme merasimidir. Bu olay kız evinde meydana gelir. Evlilik teklifinden sonra ilk duyuru budur. Peki ya söz hazırlıkları nasıl yapılmalıdır. Sizlere ilk tavsiyem kendinize öncelikle bir liste çıkarmanızdır. Söz için alınması gerekenler listesi sizin çok işinize yarayacaktır. Eğer planınızı doğru yaparsanız herhangi bir eksiğiniz olmadığını siz de söz günü göreceksiniz. Ve bu durum sizi mutlu edecek.

söz ve nişan hazırlıkları

Söz Malzemeleri Nelerdir?

Sizde benim gibi geleneklerinize bağlı olarak söz veya nişan yapacaksanız bunlar sözünüzde olmazsa olmazınız olmalıdır. Biraz gelenekçi biraz da modern bir tören yapmayı planlıyorsak özellikle aşağıda yer alan ürünlerin olması gerekmektedir. Belirli törenler içinde gerçekleşen sözünüz için almanız gereken malzemeler;

Söz Çiçeği

Söz Çikolatası

Söz Tepsisi

Söz Masası

Söz Masası Süslemesi

Söz Bohçası

Bu ürünleri eksiksiz aldığınız takdirde siz de sözünüzün kusursuz olduğuna şahit olacak o günü atlatacaksınız. Her şeyin sizin istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız biraz sizin de emek sarf etmeniz gerekmektedir.

Paylaş

İğne İplik Moda

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yazın